Криля Советов и Амкар завършиха 1:1 в "българското дерби" от 18-ия кръг на руската Висша лига. Общо четирима българи взеха участие в срещата. Защитникът Виктор Генев игра цял мач за Криля Советов, а по 90 минути за Амкар записаха далеч по-опитните от него Георги Пеев и Захари Сираков. Нападателят Димитър Макриев пък игра за домакините от Самара в последните 24 минути, но не направи нищо запомнящо се.

За Генев и Макриев днешната среща бе техен официален дебют за Криля Советов. На резервната скамейка за тима им остана Райс Мболи, който утре се прибира в София и се присъединява към ЦСКА.

Попадението за Криля Советов падна в 10-ата минута, когато Огнен Короман се разписа с десния крак от 23 метра. Изравнителното попадение за Амкар реализира Иля Михальов в 82-ата минута.

След равенството тимът от Самара остана на последното 16-о място във Висшата лига на Русия с едва 12 спечелени точки от 18 изиграни срещи до момента. Амкар е на 11-ата позиция с актив от 20 точки.

КРИЛЯ СОВЕТОВ - АМКАР 1:1
1:0 Огнен Короман (10), 1:1 Иля Михальов (82)