Българският нападател Димитър Макриев избухна с два гола за първия успех за сезона на Неа Саламина срещу Агия Напа с 3:1 като гост в среща от третия кръг на елитната Първа дивизия в Кипър. За гостите от Неа Саламина участие взе и другият българин в тима Веселин Марчев, появил се като резерва след почивката.

Четирите гола в мача бяха реализирани през второто полувреме. Макриев даде аванс на гостите с точен шут в 58-ата минута, а в 75-ата удвои преднината на Неа Саламина с точно изпълнена дузпа.

Седем минути преди края домакините се върнаха в мача с гол на Урош Стоянов, но в продължението на мача Иван Чурюрич (90+1) вкара трети гол за гостите и оформи крайния резултат. След първия си успехси Неа Саламина е на осмо място с 3 точки. Лидер е Анортозис с 9 точки.

Друг българин Симеон Славчев игра за Аполон при успеха с 1:0 над АЕЛ (Лимасол). Българинът остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен. След победата си Аполон е на четвърто място със7 точки.