Бившият национал Димитър Макриев вкара и двата гола за Неа Саламина при равенството 2:2 като гост на Енонсис Паралимни. За домакините като резерва в 76-ата минута влезе Костадин Башов.

Макриев откри в 30-ата минута от дузпа. Българският нападател удвои три минути преди почивката с 14-ия си гол за сезона. Пим Бувман върна едно попадение за домакините веднага след интервала, а Миюшко Божович изравни за Еносис Паралимни в добавеното време на мача.

Живко Миланов игра цял мач при победата на Апоел (Никозия) с 2:0 срещу Омония в голямото дерби на шампионата. Йоргос Ефрем се разписа на два пъти за Апоел, с което остави своя тим на върха в генералното класиране с 53 т., а Омония е на пето място, на девет точки пред шестия Неа Саламина.