Ашдод направи равенство 3:3 с един от грандовете на Израел Апоел (Тел Авив). Нападателят на националния ни отбор Димитър Макриев отбеляза два гола за домакините от Ашдод, но тимът му стигна само до една точка в мача от 27-ия кръг на местния шампионат. Макриев е в списъка на Лотар Матеус за предстоящата европейска квалификация с Швейцария в събота.

Ашдод водеше до почивката с 3:0. Макриев откри резултата в 16-ата минута, Моше Охайон покачи на 2:0 в 38-ата, а само минута по-късно Макриев пак вкара за 3:0.

Тото Тамуз стартира обрата и наниза два гола в 55-ата и 73-ата минути, а Бен Сахар донесе точката на Апоел в 90-ата минута.

Ашдод продължава да няма победа в първенството вече почти три месеца – от 22 януари. Отборът на Макриев е на 13-о място с 29 точки и е в долната половина на таблицата. Почти сигурно отборът ще играе в групата за оставане, мачовете от която стартират след края на редовния сезон на 16 април./БЛИЦ