Малага продължава атаката си към зона Шампионска лига. В мач от 29-ия кръг на Примера дивисион тимът победи у дома Райо Валекано с 4:2. След успеха Малага е на пето място с 44 точки, колкото има и четвъртият Леванте. Валенсия е на трета позиция с 47 точки.

Двубоят започна изненадващо, след като Райо Валекано получи правото да изпълнява дузпа. Гамес събори Арментерос в наказателното поле на Малага и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар беше реализиран от Диего Коста в 5-ата минута. Домакините пропуснаха идеална възможност да изравнят резултата, след като в 26-та минута Касорла центрира в наказателното поле на Райо Валекано, където Уелингтон стреля с глава, но топката срещна гредата. Домакините стигнаха до 1:1 в 35-ата минута. След многоходова атака Рондон беше най-съобразителен и прати топката във вратата на Жоел.

Рондон отбеляза втори гол в 58-ата минута, а в 69-ата Енцо Мареска покачи на 3:1. Гостите върнаха едно попадение за 2:3 в 84-ата минута, когато отново получиха правото да изпълняват дузпа. Наказателният удар беше реализирана от Трашорас. Само две минути по-късно Дуда с много хубав удар прати топката за четвърти път във вратата на Жоел./БЛИЦ

Барселона – Гранада 5:3
1:0 Шави Ернандес (4), 2:0 Лионел Меси (17), 2:1 Диего Майнц (55), 2:2 Гилерме Сикейра (60-дузпа), 3:2 Лионел Меси (67), 4:2 Кристиан Тейо (82), 5:2 Лионел Меси (86), 5:3 Гилерме Сикейра (89-дузпа)
21.03.12
21:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Майорка 2:3
0:1 Нунес (30), 1:1 Колунга (38), 1:2 Артиме (47-автогол), 2:2 Ботиа (66), 2:3 Алваро (77)
21.03.12
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 Радамел Фалкао (50), Радамел Фалкао (71), 2:1 Мартинес (90)
21.03.12
21:00 ч.
Валенсия – Сарагоса 1:2
1:0 Пабло Ернандес (9), 1:1 Апоньо (30), 1:2 Апоньо (76)
21.03.12
21:00 ч.
Реал Сосиедад – Леванте 1:3
1:0 Карлос Вела (5), 1:1 Баркеро (11-дузпа), 1:2 Аруна Коне (44), 1:3 Торес (90)
21.03.12
23:00 ч.
Виляреал – Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Кристиано Роналдо (61), 1:1 Маркос Сена (81)
22.03.12
21:00 ч.
Расинг (Сантандер) – Севиля 0:3
0:1 Хесус Навас (34), 0:2 Ману дел Морал (52), 0:3 Ману дел Морал (90+3)
22.03.12
21:00 ч.
Бетис – Еспаньол 1:1
1:0 Рубен Кастро (79), 1:1 Валтер Пандиани (90+3)
22.03.12
23:00 ч.
Малага – Райо Валекано 4:2
0:1 Диего Коста (5-дузпа), 1:1 Рондон (35), 2:1 Рондон (58), 3:1 Мареска (70), 3:2 Трашорас (84-дузпа), 4:2 Дуда (86-дузпа)