Представящият се страхотно от началото на сезона Малага не успя да победи като гост Еспаньол и спечели само точка след 0:0 в първа среща от деветия кръг на испанската Примера Дивисион.

През първото полувреме аржентинецът Мартин Демикелис имаше двете най-изгодни положения за андалуския тим в 14-ата и 34-ата минута, но топката се размина на сантиметри от гредата и в двата случая.

След почивката мачът продължи да е равностоен и без много интересни голови ситуации. В 68-ата минута влезлият като резерва за гостите Хоакин подаде към Роке Санта Крус, който обаче не беше точен във важния момент. "Папагалчетата" понатиснаха в края, но и те не намериха целта.

След подялбата на точките Малаха остава на трета позиция с 18 точки, докато Еспаньол е в зоната на изпадащите на 18-а позиция с 6 пункта.

Селта – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 60 мача, 21 победи за Селта, 16 равенства, 23 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Атлетико (Мадрид) – Осасуна (ТВ +)
Баланс: 64 мача, 33 победи за Атлетико (Мадрид), 10 равенства, 21 победи за Осасуна
28.10.12
22:30 ч.
Майорка – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 54 мача, 9 победи за Майорка, 11 равенства, 34 победи за Реал (Мадрид)
29.10.12
22:30 ч.
Валядолид – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 70 мача, 22 победи за Валядолид, 20 равенства, 28 победи за Реал Сосиедад

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК