Малага разби у дома Хетафе с класическияи резултат 3:0 в среща от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион и изпревари съперника си във временното класиране.

Още в 9-ата минута андалусци поведоха, след като венецуелецът Хуан Пабло Аньор се разписа, възползвайки се от асистенция на сънародника си Роберто Росалес.

В 23-ата минута ганайският нападател Кристиан Атсу удвои преднината на домакините, след като получи извеждащ пас от Чарлс, който сам оформи крайния резултат. Чарлс се разписа в 43-ата минута след подаване на Дуйе Чоп.

След почивката и двата тима имаха своите шансове, но до повече попадения в срещата не се стигна.

С успеха си Малага събра 30 точки и остава на десето място във временното класиране. Хетафе е на 11-а позиция с 26 точки.