Малага спечели с 2:1 гостуването си на Расинг Сантандер в мач от 33-ия кръг на Примера дивисион. Жулио Баптища отбеляза много красиво попадение в 31-ата минута, а три по-късно изпълни задна ножица, след която Себастиан Фернандес направи резултата 2:0.

През второто полувреме двата отбора продължиха редуват положения пред двете врати. В 73-ата минута младокът Жулиан Луке направи хубав пробив и подаде на Маркус Розенберг, който намали на 1:2. В последните секунди вратарят на Сантандер Тоньо се включи при няколко корнера и беше близо до изравнителен гол, но Малага спечели.

В друг мач от кръга Спортинг Хихон излъга с 1:0 Еспаньол у дома. Начо Ново донесе победата в 70-ата минута. Успехът отдалече момчетата на Маурисио Почетино от евроместата. Две добри възможности изпуснаха домакините преди почивката. В 32-ата минута Себастиан Егурен не успя да преодолее вратаря на гостите Карлос Камени. Десет минути по-късно камерунският страж спаси шут на Диего Кастро Хименес. В 70-ата минута ветеранът Начо Ново успя да вкара пет минути след влизането си в игра./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 33 КРЪГ
На 23 април (събота)
0:1 Карим Бензема (23), 0:2 Гонсало Игуаин (31), 0:3 Кака (39), 0:4 Гонсало Игуаин (42), 0:5 Гонсало Игуаин (53), 1:5 Роберто Солдадо (60), 1:6 Кака (62), 2:6 Хоакин (81), 3:6 Жорди Алба (85)

1:0 Давид Вия (24), 2:0 Лионел Меси (88)

Атлетик (Билбао) – Реал Сосиедад 2:1
1:0 Мунаин (18), 2:0 Токеро (28), 2:1 Мартинес (30-автогол)

На 24 април (неделя)
Майорка – Хетафе 2:0
1:0 Нунес (25), 2:0 Йенега (67)

Еркулес – Депортиво (Ла Коруня) 1:0
1:0 Гомес (59)

Расинг (Сантандер) – Малага 1:2
0:1 Жулио Баптища (32), 0:2 Фернандес (35), 1:2 Маркус Розенберг (73)

20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Леванте (ТВ +)
Баланс: 11 мача, 7 победи за Атлетико (Мадрид), 1 равенство, 3 победи за Леванте

22:00 часа Севиля – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 19 мача, 10 победи за Севиля, 4 равенства, 5 победи за Виляреал