Малага допусна грешна стъпка в борбата за място в Шампионската лига, след като завърши 1:1 като гост на Осасуна в последния мач от програмата на 35-ия кръг на Примера дивисион.

Селекцията на Мануел Пелегрини контролираше играта през по-голямата част от двубоя, но не успя да стигне до трите точки. Нино откри резултата за Осасуна в 53-ата минута, а в 67-ата Санти Касорла изравни.

На два пъти и гредите спасиха домакините. Първо в 36-ата минута бившият ляв бек на Осасуна Начо Монреал удари греда след изстрел с левия крак, а 3 минути преди края и халфът Игнасио Камачо нямаше късмет да порази противниковата врата.

След равенството Малага остава на 4-ото място, даващо право на участие в Шампионската лига, с актив от 52 точки, на 3 пред петия Леванте. Осасуна е на 8-ата позиция с 47.