Малага спря победния ход на Реал (Мадрид) в испанското първенство. Двата тима направиха 1:1 на стадион “Сантяго Бернабеу”. Тимът на Жозе Моуриньо се намираше в серия от осем поредни успеха в Примера дивисион. За последно “белите” загубиха точки при 1:2 от Барселона на 18 януари.

Още през първото полувреме възпитаниците на Мануел Пелегрини показаха, че няма да си тръгнат победени от столицата. Именно те създаваха повече напрежение пред противниковата врата. В 38-ата минута обаче Кристиано Роналдо проби отляво и центрира добре във вратарското поле, където от два метра разстояние Карим Бензема с глава прати топката в мрежата на Кабайеро за 1:0.

След почивката Реал опита да наложи стила си, но свали темпото. В 92-ата минута Малага получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Санти Касорла и с майсторски изстрел прати топката в далечния горен ъгъл на вратата на Икер Касияс за крайното 1:1.

След това равенство "белите" остават начело във временното класиране с 8 точки пред втория Барселона. Малага се изкачи до петата позиция.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 28 КРЪГ
17.03.12
19:00 ч.
Гранада - Спортинг (Хихон) 2:1
1:0 Карлос Мартинс (3), 2:0 Гилерме Сикейра (24), 2:1 Адриан Колунга (90)
17.03.12
19:00 ч.
Сарагоса - Осасуна 1:1
1:0 Елдер Пощига (86), 1:1 Роверсио (88)
Севиля - Барселона 0:2
0:1 Шави Ернандес (18), 0:2 Лионел Меси (25)
17.03.12
23:00 ч.
Райо Валекано - Бетис 3:0
1:0 Арментерос (51), 2:0 Коща (78), 3:0 Раул Тамудо (90)
Майорка - Атлетико (Мадрид) 2:1
1:0 Диего Годин (47-автогол), 2:0 Михаел Перейра (49), 2:1 Радамел Фалкао (66)
18.03.12
19:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Валенсия 0:3
0:1 Роберто Солдадо (41), 0:2 Роберто Солдадо (57), 0:3 Роберто Солдадо (85-дузпа)