Севиля загуби у дома от Малага с 0:2 в среща от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион.

През първото полувреме на „Рамон Санчес Писхуан” липсваха интересни моменти и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство. След паузата в 49-ата минута отбраната на домакините не успя да опази Мартин Демикелис при един корнер отляво и аржентинецът вкара за 0:1. Севилци опитаха да натиснат, но при една от опасните контраатаки на Малага Федерико Фацио повали в наказателното поле откъсващия се сам срещу вратаря Хоакин. Съдията Мигел Айса изгони Фацио и отсъди дузпа, реализирана от Елисеу в 70-ата минута за крайното 0:2.

След успеха си Малага се бетонира на четвъртото място във временното класиране с 28 точки и дръпна с три пред Бетис, който днес приема Селта. Севиля пък се смъкна до 12-ата позиция с 19 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 16 КРЪГ
15.12.12
17:00 ч.
Хетафе – Осасуна 1:1
0:1 Енрике Сола (84), 1:1 Диего Кастро (90-дузпа)
Севиля – Малага 0:2
0:1 Мартин Демикелис (49), 0:2 Елисеу (70-дузпа)
Реал (Мадрид) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 156 мача, 91 победи за Реал (Мадрид), 31 равенства, 34 победи за Еспаньол
16.12.12
22:00 ч.
Барселона – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 150 мача, 65 победи за Барселона, 35 равенства, 50 победи за Атлетико (Мадрид)
17.12.12
21:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Валядолид (Филм +)
Баланс: 50 мача, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня), 13 равенства, 21 победи за Валядолид
17.12.12
22:30 ч.
Селта – Бетис (Филм +)
Баланс: 44 мача, 17 победи за Селта, 9 равенства, 18 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ