Испанският Малага, който има сериозни финансови затруднения и заради това получи наказание от УЕФА, зарадва феновете за Коледа с победа над Реал (Мадрид) с 3:2 в мач от 17 кръг на Примера дивисион. Успехът доближи андалусийския тим на две точки от третия в класирането столичен гранд, докато „белия балет” вече е на цели 16 точки от лидера Барселона.

Това е втора поредна издънка на Кралския клуб, след като преди седмица беше направено равенство 2:2 с опашкаря Еспаньол. Срещу Малага треньорът Жозе Моуриньо постави на пейката капитана Икер Касияс. Вратарят не е бил резерва по тактически причини през последното десетилетие.

Халфът Иско, който днес беше обявен за най-добрия млад футболист в Европа, откри резултата в 49-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Автогол на Серхио Гарсия в 66-ата минута върна Реал (Мадрид) в мача, но последваха два гола на Роке Санта Крус в рамките на три минути и това предопредели победата на Малага.

В 73-ата минута парагвайския нападател засече топката на два метра пред голлинията след ниско центриране отдясно и неумела игра на защитата и вратаря Антонио Адан. Три минути по-късно Санта Крус получи топката зад гърба на защитата и без проблем я прати в мрежата. Осем минути преди края Карим Бензема върна едно попадение след центриране на Йозил, но това не спаси Реал (Мадрид) от загубата.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 17 КРЪГ
20.12.12
21:00 ч.
Райо Валекано - Леванте 3:0
1:0 Начо Мартинес (59), 2:0 Пити (80), 3:0 Франко Васкес (90+4)
20.12.12
23:00 ч.
Реал Сосиедад - Севиля 2:1
1:0 Карлос Вела (18), 1:1 Гари Медел (49), 2:1 Де Ла Бела (69)
20.12.12
23:00 ч.
Еспаньол - Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Шимао (30), 2:0 Кристиан Стуани (88)
21.12.12
21:00 ч.
Валенсия - Хетафе 4:2
1:0 Роберто Солдадо (1), 2:0 Жонас (7), 2:1 Алваро (13), 3:1Рикардо Коста (30), 3:2 Алексис (60), 4:2 Нелсон Валдес (90+4)
Бетис - Майорка 2:1
1:0 Ечеберия (5), 1:1 Виктор (30), 1:2 Маркес (47-дузпа)
22.12.12
19:00 ч.
Валядолид - Барселона 1:3
0:1 Шави (43), 0:2 Меси (60), 1:2 Хави Гера (89), 1:3 Кристиян Тейо (90+3)

22.12.12
21:00 ч.
Осасуна - Гранада 1:2
1:0 Хуан Нино (8), 1:1 Диего Майнс (41), 1:2 Дани Бенитес (48)
22.12.12
21:00 ч.
Малага - Реал (Мадрид) 3:2
1:0 Иско (49), 1:1 Серхио Санчес (66-автогол), 2:1 Роке Санта Крус (73), 3:1 Роке Санта Крус (76), 3:2 Карим Бензема (82)
22.12.12
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 114 мача, 52 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 32 победи за Сарагоса

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ