Малага победи с 2:0 Селта в мач от 18-ия кръг на испанската Примера. Шарлиз и Раул Албентоса донесоха успеха за андалусците, които и изпуснаха дузпа в средата на второто полувреме. Почти половин час тимът от Виго игра с човек по-малко.

Гостите започнаха срещата по-силно, но домакините откриха резултата с първата си атака. В 8-ата минута Роберто Росалес изрита топката, тя рикошира, Рубен Бланко излезе неразчетено и Шарлиз отбеляза седмия си гол в Ла Лига.

В 26-ата Раул Албеноса покачи на 2:0, след като беше изпуснат да стреля с глава в малкото наказателно поле.

В средата на втората част надеждите на галисци за обрат се изпепелиха. В 63-ата минута реферът назначи дузпа за нарушение на Бланко и показа червен картон за вратаря. Серхио Алварес успя да парира удара от бялата точка на Нордин Амрабат.

В крайна сметка мачът завърши при резултат 2:0 в полза на Малага, който се укрепи в средата на таблицата. Селта пък е на пета позиция с 31 точки.

Райо Валекано - Реал Сосиедад
Баланс: 32 мача, 12 победи за Райо Валекано, 6 равенства, 14 победи за Реал Сосиедад
19:15 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Виляреал (F+ HD)
Баланс: 26 мача, 11 победи за Депортиво (Ла Коруня), 5 равенства, 10 победи за Виляреал
03.01.16
19:15 ч.
Атлетик (Билбао) - Лас Палмас
Баланс: 64 мача, 31 победи за Атлетик (Билбао), 17 равенства, 16 победи за Лас Палмас
03.01.16
21:30 ч.
Валенсия - Реал (Мадрид) (Sport +)
Баланс: 160 мача, 43 победи за Валенсия, 34 равенства, 83 победи за Реал (Мадрид)