Малага успя да спечели с 2:0 гостуването си на Осасуна от 27-ия кръг на Примера дивисион в Испания. Точни на "Ел Садар" бяха Самуел Гарсия Санчес и Нордин Амрабат. Още в 52-ата минута гостите от Малага останаха с 10 човека, но въпреки това взеха трите точки и с 29 в актива заемат 13-ото място във временното класиране. Осасуна пък също има 29 и е на 15-ата позиция.

Малага поведе в резултата в 14-ата минута, когато Нордин Амрабат пусна отлично извеждащо подаване към Самуел Гарсия Санчес и той с едно докосване елиминира вратаря Андрес Фернандес - 0:1. В 52-ата Хесус Гамес си изкара втори жълт и съответно червен картон, оставяйки гостите с 10 човека. Въпреки това играчите на Осасуна не се възползваха, а напротив - получиха още един гол и дадоха трите точки на Малага. В 66-ата минута Нордин Амрабат комбинира с Роке Санта Крус и реализира за крайното 0:2.

Бетис - Хетафе 2:0
1:0 Лео Баптистао (16), 2:0 Рубен Кастро (39)
Гранада – Виляреал 2:0
1:0 Фран Рико (23-дузпа), 2:0 Юсеф ел Араби (33)
09.03.2014
13:00 часа
Еспаньол - Елче 3:1
1:0 Давид Лопес (2), 2:0 Диего Колото (21), 3:0 Луис Мигел Пици (58), 3:1 Хуан Фуентес (88)
09.03.2014
18:00 часа
Алмерия - Севиля 1:3
0:1 Карлос Бака откри (31), 0:2 Даниел Карисо (51), 0:3 Кевин Гамейро  (77), 1:3 Алекс Видал Пареу (85)