Брюж и Кортрийк направиха зрелищно 3:3 в среща от 23-ия кръг на елита на Белгия. За състава на домакините на върха на атаката бе бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго, който отбеляза един от головете, а за гостите пък титуляр бе Кристиан Малинов, който остана на терена до 55-ата минута, когато бе заменен.

Брюж поведе чрез Филип Цинкернагел в 16-ата минута, но гостите направиха обрат в началото на втората част с попадения на Джонатан Афолаби в 53-тата и Масимо Бруно в 68-ата минута.

Последва нов обрат за домакините с голове на Брандон Мехеле в 78-ата и Игор Тиаго в 86-ата минута, но в 7-ата минута на допълнителното време Джиби Сек вкара трети гол за Кортрийк и оформи крайното 3:3.

Това реми остави Брюж на 3-тото място с 41 точки, далеч зад водача Унион Сен Жилоа с 52 точки. Кортрийк пък продължава борбата за оцеляване, като е на последната 16-а позиция с 15 точки.