Литекс и Любослав Пенев могат да дишат малко по-спокойно преди първия плейоф от Лига Европа срещу гранда Динамо (Киев). Голямата звезда на украинците Андрий Шевченко е със счупена скула и според медиите в страната със сигурност пропуска първата среща в Ловеч. Мачът е на 18 август (четвъртък) от 19:45 часа. Бившият голмайстор на Милан и Челси получи удар в лицето при вчерашната победа на Динамо с 2:0 срещу Арсенал в дербито на Киев. Има голяма вероятност Андрий да не играе и на реванша в Киев на 25 август.

Шева вкара гол от дузпа, но петнайсетина минути преди края на двубоя напусна принудително терена. Първо мястото на травмата му беше замразено и той искаше да доиграе двубоя, но болката се усили и се наложи смяна. Прегледите са показали счупена скула, а от клуба съобщават, че все още не са взели решение за лечението на футболиста. Може да се наложи да бъде изпратен в чужбина./БЛИЦ