Шведският Малмьо се класира за плейофите на Шампионската лига. В реванш от Третия квалификационен кръг тимът отстрани Рейнджърс (Шотландия) с общ резултат 2:1. На реванша днес двата тима направиха 1:1, но Малмьо победи в първия мач като гост с 1:0. Йелавич изведе “сините” от Глазгоу в резултата с гол в 24-ата минута. Преди това, в 19-ата минута, Уитъкър от Рейнджърс получи директен червен картон. В 66-ата минута шотландците останаха с 9 души, след като и Бугера видя директно червения цвят на картона. В 73-ата минута съдията изгони и играч на Малмьо – Рикардиньо, за два жълти картона. Домакините се вдигнаха на щурм и стигнаха до изравнителното попадение. В 80-ата минута Хамад направи 1:1 и класира отбора за плейофите. Рейнджърс отпада и продължава участието си в плейофите на Лига Европа./БЛИЦ