Малмьо спечели шампионската титла на Швеция три кръга преди края на първенството. Тимът победи с 3:2 като гост АИК (Стокхолм). Малмьо събра 59 точки и поведе с 12 пред 2-ия ИФК Гьотеборг, който загуби с 0:3 при визитата си на застрашения от изпадане Норкьопинг. Капитанът на Малмьо Маркус Розенберг вкара победния гол в 86-ата минута, само 50 секунди по-късно от изравнителното попадение за 2:2, дело на Набил Бауи. Шампионите поведоха с 2:0 благодарение на голове на Айзък Кисе Телин и Магнус Ериксон през първото полувреме. Домакините от АИК изравниха за 2:2 с два гола на Набил Бауи. АИК остана на 4-о място в класирането с 45 точки, като дори има шанс до края на първенството да се нареди на 2-а позиция. Тази титла е 18-а за Малмьо, с която се изравнява с ИФК Гьотеборг като най-успешен клуб на домашната сцена./БЛИЦ