Манчестър Сити разби у дома Олимпик (Марсилия) с 3:0 в последния и за двата тима мача от група C на Шампионската лига и на практика го изхвърли от евротурнирите. След първо полувреме без голове Феран Торес (48), Серхио Агуеро (77) и Рахийм Стърлинг (90) вкараха попаденията за „гражданите“, които финишираха първи в групата с 16 точки. Марсилци останаха последни със своите 3 точки и приключиха с Европа.

Порто също като английския гранд се бе класират за 1/8-финалите още преди последния кръг, но въпреки това спечели с 2:0 при визитата си на Олимпиакос и го остави на последната позиция в групата. Отавио (10-дузпа) и Андрес Матеус Урибе (77) бяха точки за „драконите“, които финишираха на втората позиция с 13 точки. Рубен Семедо бе изгонен с втори жълт и червен картон в 79-ата минута, а Олимпиакос доигра мача в намален състав и със своите 3 точки остана трети заради по-добрите си показатели в директните двубои с Марсилия и ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа.