Сток Сити завърши у дома 1:1 с Манчестър Сити и го препъна в битката му за титлата този сезон. Срещата бе от 30-ия кръг на английската Висша лига, а след нея „гражданите” оглавиха временното класиране със 70 точки, колкото има и градският им съперник Манчестър Юнайтед, който обаче е с по-лоша голова разлика и мач по-малко.

През първото полувреме на „Британия Стейдиъм” играта бе равностойна и двата тима не успяха да си отбележат гол. Джеко на два пъти с глава прати топката в аут. Удар на Балотели в 44-ата минута също не намери целта. "Гражданите" атакуваха повече, но "грънчарите" се справяха добре в защита.

След почивката гостите продължиха да са по-активни, но в 59-ата минута бяха наказани от Питър Крауч, който получи подаване от Джърмейн Пенант и с прехвърлящ удар вкара красив гол за 1:0.  В 76-ата минута Яя Туре беше изведен с пас на Гаел Клиши и с хубав далечен удар изравни за 1:1. Противно на очакванията в заключителните минути домакините бяха доста по-активни и натиснаха в търсене на победата, но „гражданите” успяха да устискат равенството и да си тръгнат с точка, която да ги изкачи на върха във временното класиране.

Манчестър Сити е на първо място със 70 точки и по-добра голова разлика от Манчестър Юнайтед, който приема Фулъм в понеделник вечер от 22:00 часа българско време. Сток Сити е на 12-а позиция с 38 пункта.

Арсенал – Астън Вила 3:0
1:0 Киърън Гибс (16), 2:0 Тио Уолкът (25), 3:0 Микел Артета (90+3)
24.03.12
17:00 ч.
Болтън – Блекбърн 2:1
1:0 Дейвид Уитър (29), 2:0 Дейвид Уитър (35), 2:1 Стивън Н'Зонзи (56)
24.03.12
17:00 ч.
Ливърпул – Уигън 1:2
 0:1 Шон Малоуни (30-дузпа), 1:1 Луис Суарес (48), 1:2 Гари Колдуел (63)
24.03.12
17:00 ч.
Норич – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Матю Джарвис (25), 1:1 Грант Холт (26), 2:1 Грант Холт (45+1 - дузпа)
24.03.12
17:00 ч.
Съндърланд – КПР 3:1
1:0 Никлас Бендтнер (41), 2:0 Джеймс Макклийн (70), 3:0 Стефан Сосеньон (76), 3:1 Тайе Тайво (79)