Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите за Купата на лигата в Англия. "Гражданите" отнесоха Кристъл Палас с 5:1 у дома в мач от осминафиналите на турнира.

Вилфред Бони откри резултата в 23-ата минута, а Кевин де Бройне покачи секунди преди почивката. Момчетата на Пелегрини затвърдиха успеха си в 59-ата минута, когато Келечи Ихеаначо се разписа за 3:0 с първия си гол за тима. Яя Туре от дузпа в 76-ата минута направи 4:0. Деймиън Дилейни минута преди края се разписа почетно за Палас. Ману Гарсия фиксира крайното 5:1 в добавеното време.

В друг мач от тази вечер Саутхемптън се наложи над Астън Вила с 2:1. Японецът Йошида в 51-ата минута откри, а в 77-ата Грациано Пеле реши всичко. Скот Синклер намали от дузпа в 90-ата минута. Гостите от Бирмингам бяха водени от временния мениджър Кевин Макдоналд.