Манчестър Сити направи фантастичен обрат срещу Челси. “Гражданите” губеха с 0:3, но спечелиха с 4:3 контролата, играта на американска земя – в Сейнт Луис.

Демба Ба откри за “сините” в 14-ата минута след пас на Хуан Мата и грешка на вратаря Джон Харт.

В 45-ата минута пак испанецът бе в центъра на събитията. Той бе покосен в наказателното поле, а защитникът Сесар Аспиликуета превърна в гол отсъдената дузпа.

В 53-ата минута Челси поведе с 3:0. Бразилецът Оскар преодоля защитата на Сити и вратаря Джон Харт, за да направи преднината на своя тим внушителна.

Воденият от Брайън Кид тим обаче се окопити. Всичко започна в 63-ата минута, когато Хави Гарсия върна един гол. Само 60 секунди по-късно Един Джеко получи добър пас от Джеймс Милнър и хладнокръвно изпрати топката в мрежата - 2:3.

В 83-ата минута Джеко вкара още веднъж за 3:3, след като с нисък удар закова коженото кълбо в долния десен ъгъл.

В заключителната част на двубоя играчите на Челси като че ли нямаха физически сили и логичното се случи на финалната права. В последната минута Мика Ричардс заби четвъртото попадение за “гражданите”, след като засече подаване с глава.

Челси и Манчестър Сити имат утре още един приятелски мач на американска земя. Двубоят е на "Янки Стейдиъм" в Ню Йорк.