Манчестър Сити се класира по убедителен начин за 4-ия кръг в турнира за Купата на Лигата. Тимът на мениджъра Мануел Пелегрини размаза бившето величие Шефилд Уензди с 7:0. Всичките голове обаче паднаха след почивката. Франк Лампард откри в 47-ата минута, а Един Джеко (53, 77), Хесус Навас (54), Яя Туре (60) докараха нещата до 5:0.

18-годишният испанец Хосе Анхел Позо (88) ознаменува дебюта си за "гражданите" с гол за 6:0. Крайното 7:0 оформи ветеранът Лампард (90+3), за когото това беше трето попадение за Сити след онзи срещу бившия му отбор Челси през уикенда. Английските коментатори дори се пошегуваха, че на Франки са му нужни само още 156 гола, за да стане голмайстор №1 в историята на Сити.

Гостите от Шефилд завършиха двубоя с човек по-малко след червения картон на Камил Заяте, който беше изгонен след груб фаул срещу играча на мача Лампард.

В друг мач от кръга Брайтън би Бъртън с 3:0 като гост. Разписаха се Инс, Луа-Луа и Макейл-Смит.