Манчестър Сити спечели първи трофей от 35 години насам, след като победи с 1:0 Сток Сити на финала за ФА Къп. Единствения гол вкара Яя Туре в 74-ата минута. Той вкара красив гол след невероятен изстрел и отчая вратаря Томас Сьоренсен.

Сити започна по-напористо, но Карлос Тевес и Марио Балотели изпуснаха отлични положения. “Грънчарите” действаха по-прибрано, но все пак чрез Кенуейн Джоунс и Марк Уилсън също имаха шанс да се разпишат.  Тъмнокожият нападател изскочи през второто полувреме сам срещу Джо Харт, но вратарят се намеси блестящо.

Манчестър Сити ликуваше за последно с трофей през 1975 година, когато спечели Купата на Лигата.

“Щастлив съм, защото отборът за първи път вдига купа от 35 години. Предстои ни още много работа обаче. Важното е, че наесен ще участваме в Шампионската лига. Това ще е първото ни представяне в най-авторитетния турнир и трябва да се подготвим на ниво”, заяви мениджърът на Сити Роберто Манчини.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - СТОК СИТИ 1:0
1:0 Яя Туре (74)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Ричардс, Компани, Лескът, Коларов, Де Йонг, Бари (72 - Джонсън), Силва (92 - Виейра), Яя Туре, Тевес (88 - Сабалета), Балотели

СТОК СИТИ: Сьоренсен, Уилкинсън, Хут, Шоукрос, Уилсън, Пенант, Уелън (84 - Пъг), Делап (80 - Карю), Етерингтън (62 - Уайтхед) Уолтърс, Джоунс.