Манчестър Сити си осигури безпроблемно участието на осминафиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия. „Гражданите” разбиха Съндърланд с 4:1 като гости в мач от 1/16-финалите.

Мениджърът на "Гражданите" Мануел Пелегрини реши да пусне повечето от титулярите си въпреки очакванията, че ще разчита предимно на младоци за срещата.

Серхио Агуеро откри от дузпа още в 9-ата минута за нарушентие на Ван Анхолт срещу Навас в пеналта. Кевин де Бруйне удвои в 25-ата. Стражът на „черните котки” Маноне си вкара автогол в 33-ата минута за 0:3 и съвсем отчая феновете по трибуните. Объркването в редиците на Съндърланд продължи и Рахим Стърлинг в 36-ата минута наказа домакините за 0:4.

Ола Тойвонен в 83-ата минута вкара почетното попадение, след като засече с глава от близка дистанция центриране на Йедлин.

Съндърланд: Маноне, О'Шей, Коатес, Ван Анхолт, Йедлин, Ленс, Джонсън, Родуел (46 - Кетърмол), М'Вила, Тойвонен, Борини

Манчестър Сити: Кабайеро, Саня, Демикелис, Коларов, Отаменди, Туре (88 - Евънс), Навас (55 - Робъртс), Фернандо, Де Бруйне, Стърлинг, Агуеро (74 - Гарсия)