ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Сръбският първенец Цървена звезда загуби от спечелилия требъл миналия сезон Манчестър Сити с 2:3 в последен мач за двата тима от група G на Шампионската лига. Дебютантът Мика Хамилтън (19) откри за гостите, а Оскар Боб (62) удвои. Хванг (76) намали пасива на домакините, а Калвин Филипс (85-дузпа) върна аванс от две попадения за "гражданите". Александър Катай (90+1) оформи крайния резултат в добавеното време.

Срещата в Белград стартира в спокойно темпо, но гостите имаха инициативата въпреки многото ротации, които Хосеп Гуардиола да бе направил за този мач, използвайки експериментален състав с младоци, които му се отблагодариха с голове.  Голмайсторът на тима Ерлинг Холанд дори не пътува до Сърбия заради контузия.

След четвърт час игра Букари опита изстрел към вратата, пазена от Ортега, ала бранител на "гражданите" блокира удара му. 20-годишният дебютант Мика Хамилтън откри резултата в 19-ата минута на двубоя. Преди шест години Хамилтън подаваше топките по време на тренировките на Манчестър Сити, когато започна да получава инструкции от Пеп Гуардиола. Днес той отбеляза гол в Шампионската лига при дебюта си за първия тим за клуба. Юношата на клуба получи топката от Матеус Нунеш, напредна и с мощен удар прати топката в мрежата. Роден и израснал в Манчестър, Хамилтън се присъедини към Сити на 7-годишна възраст и премина през всички отбори на клуба.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

В 62-ата минута друг юноша на Сити Оскар Боб покачи на 2:0. Домакините върнаха едно попадение чрез корееца Ин-бом Хван в 67-ата, но Калвин Филипс от дузпа в 85-ата отново даде аванс на Сити от два гола.

В първата минута на добавеното време Александър Катай беше точен за Цървена звезда след асистенция на Ин-бом Хван, за да фиксира крайното 2:3.

В другия мач по-същото време РБ Лайпциг надви у дома Йънг Бойс с 2:1, като трите попадения паднаха в рамките на пет минути след почивката. Бенямин Шешко (51), който се разписа още в 3-ата минута и тогава голът му не беше зачетен заради засада, даде аванс на "червените бикове", но Ебрима Колей (53) бързо изравни. Радостта на швейцарския шампион бе кратка, тъй като Емил Форсберг (56) възстанови преднината на германците и до края на мача резултатът остана непроменен.

След тези резултати Манчестър Сити завърши първи в групата с пълен актив от 18 точки пред РБ Лайпциг с 12, като и двата тима се бяха класирали за 1/8-финалите преди този последен кръг. Йънг Бойс остана трети с 4 точки и продължава към турнира Лига Европа, а Цървена звезда със своята една точка приключи с участието си в евротурнирите.

Група G:
19:45 часа Цървена звезда - Манчестър Сити 2:3

0:1 Мика Хамилтън (19), 0:2 Оскар Боб (62), 1:2 Ин-Беом Хванг (76), 1:3 Калвин Филипс (85-дузпа), 2:3 Александър Катай (90+1)

19:45 часа РБ Лайпциг - Йънг Бойс 2:1
1:0 Бенямин Шешко (51), 1:1 Ебрима Колей (53), 2:1 Емил Форсберг (56)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!