Английският първенец Манчестър Сити спечели с класиката 3:0 гостуването си на Шахтьор (Донецк) в Харков на старта в група С на Шампионската лига. В другата среща Динамо (Загреб) размаза дебютанта Аталанта с 4:0.

„Гражданите" имаха инициативата през цялото време и още в първите секунди Родри пропусна да се разпише след центриране на Де Бройне. Натискът им продължи и Рияд Марез (24) откри резултата с добавка, след като топката се бе отбила в гредата при удар на Гюндоган от границата на наказателното поле.

Илкай Гюндоган (38) удвои аванса на гостите още преди почивката след аистенция на Марез, а минута преди това бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш пропусна да вкара сам срещу вратаря Едерсон.

През втората част в 50-ата минута Мораеш опита да прехвърли излезлия напред Едерсон, но не уцели вратата. Три минути след това Рахим Стърлинг отправи страхотен удар, но гредата спаси домакините. Третият гол в тяхната врата обаче падна четвърт час преди края и негов автор стана Габриел Жезус (76) след асистенция на Кевин де Бройне. До края срещата просто се доиграваше.