Манчестър Сити срази Фулъм с 2:0 на своя "Етихад" в мач от 11-ия кръг и се изкачи до четвъртата позиция в английската Висша лига.

"Гражданите" започнаха вихрено и Рахийм Стърлинг (5) материализира натиска им след отлично подаване на Кевин де Бройне. Играчите на Хосеп Гуардиола имаха огромно предимство и не даваха топката на съперника, който разчиташе на редки контраатаки. Вратарят на гостите Алфонс Ареола имаше много работа, а в 14-ата минута предотврати втори гол след блестящо спасяване при удар на Де Бройне. Именно Кевин де Бройне (26-дузпа) отбеляза втория гол в мача, а дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Стърлинг. Това бе гол №400 за Ман Сити във Висшата лига, откакто Гуардиола е начело на клуба.

Тимът на Скот Паркър рядко играеше с топката, а още по-рядко стигаше до вратата на съперника, а на отсрещната врата Ареола продължаваше да прави спасявания и поредното бе при шут на Стърлинг.

След почивката нищо не се промени и Де Бройне имаше две възможности да увеличи аванса на "гражданите", но не бе достатъчно точен. В 50-ата минута белгиецът нацели гредата, а по-късно бе изведен сам Ареола, но не успя да го преодолее.

С успеха си Манчестър Сити събра 18 точки от 10 мача и се настани на четвъртата позиция. Фулъм е 17-и със 7 точки.