Манчестър Юнайтед удари Астън Вила с 1:0 като гост в мач от 2-ия кръг на Висшата лига. В герой за „червените дяволи” се превърна Аднан Янузай, който вкара единственото попадение. Титуляр на вратата на гостите отново беше Серхио Ромеро за сметка Давид де Хеа.

Фатална за домакините се оказа 29-ата минута. Янузай овладя отличен извеждащ пас от Хуан Мата, обърна се и стреля от малък ъгъл. След рикошет в крака на Киърън Кларк топката се оплете зад гърба на изненадания Брад Гузан – 0:1. Това беше първи гол за Аднан от април 2014 година.

След почивката новото попълнение на домакините Аю не успя да се възползва от груба грешка на Мата. Най-чистото положение за Вила пропиля в 55-ата минута Агбонлахор, който с глава стреля отблизо, но Ромеро изби. В 71-ата минута Мата изведе Депай сам срещу Гузан, но холандецът стреля на сантиметри покрай целта.

Вила няма победа над 20-кратния шампион на Англия у дома от 1995 година. Оттогава "дяволите" имат 13 победи в 20 мача.

Астън Вила: Гузан, Ричардс, Кларк, Уестдууд, Амави, Синклеър (59-Жестет), Гай, Верету (78-Санчес), Багуна, Агбонлахор, Аю

Юнайтед: Ромеро, Дармиан, Смолинг, Шоу, Блинд, Карик (60-Швайнщайгер), Шнайдерлин, Янузай (60-Ерера), Депай (82-Йънг), Мата, Рууни