Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финала в Лига Европа след втора победа над ЛАСК (Линц), този път с 2:1. Първата среща завърши с успех за "червените дяволи" с 5:0 и реваншът бе протоколен.

Оле Гунар Солскяер пусна почти изцяло резервния си състав, а австрийците се представиха достойно, като създадоха доста положения и първи откриха резултата в 55-ата минута чрез Филип Визингер. Той овладя изчистена топка пред наказателното поле и с много красив далечен изстрел не остави шансове на Серхио Ромеро за 0:1.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Юнайтед стигна до пълен обрат с попадения на Лингард и Марсиал.

В 57-ата минута Мата пусна дълъг пас зад защитата за Лингард, който напредна и хладнокръвно реализира за 1:1.
В 88-ата минута влезлият като смяна Антони Марсиал получи на границата на пеналта, напредна и стреля под плонжа на вратаря за крайното 2:1.

Така след общ резултат 7:1 Манчестър Юнайтед ще се изправи на четвъртфиналите срещу ФК Копенхаген.