Манчестър Юнайтед срази Арсенал с 3:1 в мач от шестия кръг в английската Висша лига и нанесе първа загуба на "топчиите" от началото на сезона.

Габриел Мартинели отбеляза в 12-та минута за гостите, но ВАР се намеси и отмени попадението заради нарушение на Мартин Йодегаард срещу Кристиан Ериксен в началото на атаката. Пол Тиърни трябваше да прегледа ситуацията на монитора край тъчлинията.

"Артилеристите" претендираха за дузпа в 24-та минута, когато Букайо Сака бе съборен в наказателното на "червените дяволи" от Лисандро Мартинес, но главният съдия бе близо до положението и бе категоричен, че нарушение няма.

След това най-скъпият летен трансфер Антони (35) вкара гол още в дебюта си за "червените дяволи" след пас на Маркъс Рашфорд и ги изведе напред в резултата.  До края на полувремето нямаше повече опасни моменти пред двете врати.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Гостите натиснаха след почивката и пресираха домакините и Букайо Сака и Мартинели разиграха прекрасно по фланга. Сака центрира към наказателното поле, но топката тупна на гредата и излезе.

Антони бе заменен в 58-та минута, когато мениджърът Ерик тен Хаг пусна Кристиано Роналдо в игра. Грешка на Рафаел Варан пък даде шанс за Арсенал да организира атака, а Йодегаард бързо намери Мартинели в наказателното, който обаче бе блокиран от Лисандро Мартинес и не успя да стреля добре. Топката попадна в Букайо Сака (60), който бе абсолютно сам и изравни за 1:1.

Локонга сбърка подаване и топката стигна до Бруно Фернандеш, който прати подаване през центъра към Маркъс Рашфорд (66), който бе по-бърз от защитниците на Арсенал и стигна до наказателното с кълбото в краката, след което реализира за 2:1.

Четвърт час преди края Кристиан Ериксен стигна до наказателното поле и подаде към Маркъс Рашфорд (75), който реализира втория си гол в мача за 3:1.

Огромна грешка на Гранит Джака даде нов шанс за Юнайтед, но за щастие на "артилеристите" Рамсдейл изпревари играч на домакините и изчисти топката. В края Хари Магуайър използва ръцете си, но в рамките на позволеното и претенциите на играчите на Микел Артета за дузпа не бяха уважени.

След успеха си Манчестър Юнайтед събра 12 точки на петата позиция. Арсенал остава лидер с 15 точки и една повече от шампиона Манчестър Сити и Тотнъм.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 3:1
1:0 Антони (35), 1:1 Букайо Сака (60), 2:1 Маркъс Рашфорд (66), 3:1 Маркъс Рашфорд (75)

Манчестър Юнайтед: 1. Давид Де Хеа, 20. Диого Далот, 19. Рафаел Варан, 6. Лисандро Мартинес (805. Хари Магуайър ), 12. Тайрел Маласия, 39. Скот Мактоминей , 14. Кристиан Ериксен , 21. Антони (587. Кристиано Роналдо), 8. Бруно Фернандеш /К/, 25. Джейдън Санчо (6717. Фред), 10. Маркъс Рашфорд (8018. Каземиро)
Резерви: 31. Мартин Дубравка, 17. Фред, 22. Том Хийтън, 5. Хари Магуайър, 2.Виктор Линдельоф, 23. Люк Шоу, 7. Кристиано Роналдо, 18. Каземиро
Треньор: Ерик Тен Хаг

Арсенал: 1. Аарън Рамсдейл, 4. Бен Уайт (8018. Такехиро Томиясу), 12. Вилиам Салиба , 6. Габриел Магаляеш, 35. Олександър Зинченко (7414. Еди Нкетия), 23. Алберт Самби Локонга (7421. Фабио Виейра), 34. Гранит Джака, 7. Букайо Сака , 8. Мартин Йодегаард /К/ (7410. Емил Смит Роу), 11. Габриел Мартинели, 9. Габриел Жезус
Резерви: 16. Роб Холдинг, 27. Маркиньос, 14. Едуард Нкетия, 21. Фабио Виейра, 18. Такехиро Томиясу, 17. Седрик Соареш, 10. Емил Смит Роу, 3. Киърън Тиърни
Треньор: Микел Артета

Стадион: Олд Трафорд
Съдия: Пол Тиърни

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия