Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Сампдория в контрола, играна на стадион "Авива" в Дъблин. Неофициален дебют за „червените дяволи” записа купеният от Челси дефанзивен халф Неманя Матич.

В 9-ата минута след контраатака Матео Дармиан центрира и арменският национал Хенрих Мхитарян с глава вкара за 1:0.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо играха по-добре през първото полувреме, но изпуснаха няколко възможности за второ попадение.

В 63-ата минута Сампдория изравни след точен удар на Денис Прает.

Малко след това Хуан Мата пропусна да върне преднината на своя тим, но в 81-ата минута той се реваншира и отбеляза за 2:1. Испанецът получи пас от Антони Марсиал и от движение прати топката в мрежата.

Следващият мач на Юнайтед е в Скопие на 8 август, когато се изправя срещу Реал Мадрид в спор за Суперкупата на Европа.

Сампдория пък има контрола на 5 август срещу Суонси.