Манчестър Сити победи като гост Фулъм с 2:1 и излезе на 5-о място във Висшата лига на Англия. “Гражданите” решиха двубоя в своя полза още през първото полувреме, когато паднаха две от попаденията.

Роке Санта Крус откри за гостите в 7-ата минута, когато Тевес намери Крейг Белъми вдясно, ударът на уелсеца от границата не наказателното поле се отклони в Аарън Хюз и се върна до гредата, където Роке Санта Крус отбеляза. В 36-ата минута Карлос Тевес реализира 22-ия си гол за сезона, след като получи топката от Крейг Белами, мина през Крис Смолинг и с десния крак направи 2:0.

В началото на второто полувреме Манчестър Сити можеше да направи преднината си класическа. Изстрел на Адам Джонсън обаче срещна страничната греда. В 75-ата минута Фулъм намали резултата. Гарет Бари игра с ръка в наказателното поле и страничният рефер сигнализира за дузпа. Дани Мърфи вкара за 1:2.
До края Стефано Окака Чука имаше най-добрата възможност за Фулъм да изравни, но ударът му мина встрани от целта./БЛИЦ