Манчестър Сити отвя у дома втородивизионния Блекбърн с 5:0 в преиграване от третия кръг на ФА Къп, след като първият им сблъсък бе завършил 1:1. Така „гражданите” се класираха за четвъртия кръг на надпреварата.

Футболистите на чилийския специалист Мануел Пелегрини срещнаха известни затруднения през първата част, в добавеното време на която все пак успяха да поведат в резултата след гол на Алваро Негредо (45+1) за 1:0.

След почивката вратарят на гостите Пол Робинсън, явно получил някаква травма, бе сменен от Саймън Ийстууд, а с второто си попадение в срещата Негредо (47) уби интригата. Босненският национал Един Джеко (67, 73) също записа името си сред голмайсторите и при това на два пъти, а между неговите попадения се разписа и аржентинецът Серхио Агуеро (73), който лекуваше травма и се появи в игра за първи път от 14 декември. Той смени Негреди малко преди гола си.

След втория гол на Джеко двубоят просто се доигра в спокойно темпо, а две минути преди края Джеймс Милнър бе близо до ново попадение, но от пряк свободен удар стреля покрай вратата на гостите.

В четвъртия кръг Манчестър Сити ще бъде домакин на друг тим от Чемпиъншип Уотфорд. Двубоят е на 25 януари (събота) от 17:00 часа българско време.