Манчестър Сити постигна убедителна победа с 4:0 при домакинството си на Кристъл Палас в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига. С успеха "гражданите" събраха 43 точки и излязоха на първо място във временното класиране. Със същия актив са и вторият Арсенал, както и третият Лестър. "Артилеристите" и "лисиците" обаче са с по-лоши показатели, но и с мач по-малко. Малко по-късно тимът на Клаудио Раниери гостува на Астън Вила. Утре пък Арсенал излиза срещу Сток Сити на "Британия Стейдиъм".

Домакините бяха по-активният отбор в началото на срещата и логично в средата на първото полувреме излязоха напред в резултата. Фабиан Делф се разписа след асистенция на Давид Силва. Малко преди почивката Серхио Агуеро удвои.

През втората част статуквото на терена се запази. "Граждните" бяха по-добрият отбор в 68-ата минута Агуеро направи резултата класически, отбелязвайки второто си попадение в мач. Шест минути преди края на редовното време аржентинският нападател асистира на Давид Силва, който оформи крайното 4:0.

Кристъл Палас вече е на 8-ма позиция с актив от 31 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
16.01.16
14:45 ч.
Тотнъм - Съндърланд 4:1
0:1 Патрик ван Аанхолт (40), 1:1 Кристиан Ериксен (42), 2:1 Муса Дембеле (59), 3:1 Кристиан Ериксен (67), 4:1 Хари Кейн (79-дузпа)
16.01.16
17:00 ч.
Борнемут - Норич 3:0
1:0 Дан Гослинг (10), 2:0 Чарли Даниълс (54-дузпа), 3:0 Беник Афобе (75)
16.01.16
17:00 ч.
Челси - Евертън 3:3
0:1 Джон Тери (50-автогол), 0:2 Кевин Миралас (56), 1:2 Диего Коста (64), 2:2 Сеск Фабрегас (66), 2:3 Роберто Мори (90+2), 3:3 Джон Тери (90+8)
16.01.16
17:00 ч.
Манчестър Сити - Кристъл Палас 4:0
1:0 Фабиан Делф (22), 2:0 Серхио Агуеро (41), 3:0 Серхио Агуеро (68), 4:0 Давид Силва (84)
16.01.16
17:00 ч.
Нюкасъл - Уест Хям 2:1
1:0 Айосе Перес (6), 2:0 Джеорджино Вайналдум (15), 2:1 Никица Йелавич (49)
16.01.16
17:00 ч.
Саутхямптън - Уест Бромич 3:0
1:0 Джеймс Уорд-Праус (5), 2:0 Джеймс Уорд-Праус (35-дузпа), 3:0 Душан Тадич (72)
16.01.16
19:30 ч.
Астън Вила - Лестър (Диема Спорт 2)
Баланс: 97 мача, 33 победи за Астън Вила, 23 равенства, 41 победи за Лестър
17.01.16
16:05 ч.
Ливърпул - Манчестър Юнайтед (Диема Спорт)
Баланс: 192 мача, 63 победи за Ливърпул, 51 равенства, 78 победи за Манчестър Юнайтед