Манчестър Сити победи Суонзи с 3:0 в мач от 13 кръг на Висшата лига и излезе на трето място в класирането. Два гола за успеха реализира Самир Насри.

Алваро Негредо даде ранен аванс на “гражданите”, след като в осмата минута беше точен при изпълнение на фаул. Силно през първото полувреме се представи и вратарят на домакините Костел Пантилимон, който спаси удари на Джонджо Шелви и Джотанат де Гузман.

Самир Насри удвои преднината на Манчестър Сити в 58-ата минута, а в 77-ата се разписа след ниско центриране на Пабло Сабалета. След това французинът беше близо и до хеттрик, но стреля на сантиметри от вратата.

Манчестър Сити продължава да няма загубена точка като домакин от началото на сезона. Тимът на Мануел Пелегрини излезе на трето място, на шест точки от лидера Арсенал и на две зад втория Челси.

Кардиф - Арсенал 0:3
0:1 Аарън Рамзи (29), 0:2 Матио Фламини (86), 0:3 Аарън Рамзи (90)
30.11.13
17:00 ч.
Евертън - Сток Сити 4:0
1:0 Жерар Делофеу (45), 2:0 Самъс Колеман (49), 3:0 Браян Овиедо (58), 4:0 Ромелу Лукаку (79)
Уест Хям - Фулъм 3:0
1:0 Мохамед Диаме (47), 2:0 Карлтън Коул (82), 3:0 Джо Коул (88)
30.11.13
19:30 ч.
Нюкасъл - Уест Бромич 2:1
1:0 Йоан Гуфран (36), 1:1 Крис Брънт (53), 2:1 Муса Сисоко (57)
01.12.13
14:00 ч.
Тотнъм - Манчестър Юнайтед 2:2
1:0 Кайл Уолкър (18), 1:1 Уейн Рууни (32), 2:1 Сандро (54), 2:2 Уейн Рууни (57-дузпа)
01.12.13
16:05 ч.
Хъл Сити - Ливърпул 3:1
1:0 Джейк Ливърмор (20), 1:1 Стивън Джерард (27), 2:1 Дейвид Мейлър (72), 3:1 Мартин Шкъртел (87-автогол)
01.12.13
18:10 ч.
Челси - Саутхямптън 3:1
0:1 Джей Родригес (1), 1:1 Гари Кейхил (55), 2:1 Джон Тери (62), 3:1 Демба Ба (90)