Манчестър Сити разгроми Саутхемптън с 4:1 в първи мач от 33-ия кръг на английската Висша лига. Домакините имаха пълно надмощие и можеха да запишат още по-убедителен успех. “Светците” пък бяха шокирани от контузията на своя лидер Джей Родригес още в 25-ата минута.

Яя Туре откри още в 3-ата минута от дузпа и даде отличен старт на домакините. Това беше гол №18 от началото на сезона за котивоареца. В 37-ата минута Рики Ламбърт изравни също от “бялата точка”. Сити реши всичко в рамките на две минути. Във 2-ата минута на добавеното време Давид Силва асистира на Самир Насри и французинът отново изведе домакините напред в резултата – 2:1. Секунди по-късно Един Джеко отново взриви трибуните – 3:1! Стеван Йоветич в 81-ата минута фиксира крайното 4:1.

Манчестър Сити вече има 70 точки и излезе поне временно на второ място в класирането. Лидерът Ливърпул е със 71, но и мач повече от "гражданите".

Манчестър Сити - Саутхемптън 4:1
1:0 Яя Туре (3-дузпа), 1:1 Рики Ламбърт (37-дузпа), 2:1 Самир Насри (45+2), 3:1 Един Джеко (45+5), 4:1 Стеван Йоветич (81)