Манчестър Сити е новият шампион на Англия. "Гражданите" спечелиха лудата надпревара с Ливърпул за златните медали, след като се наложиха с 2:0 над Уест Хям в мач от последния 38-и кръг на английската Висша лига. По този начин "небесно-сините" събраха 86 точки и с две повече от мърсисайдци заслужено ликуват. За Сити това е четвърти шампионски трофей в историята им и втори за последните три сезона.

За тазгодишната титла трябваше да се случи чудо, за да може в последния кръг Ливърпул да стигне до нея за първи път след 1990 година. Условието беше "гражданите" да загубят от Уест Хям, а "червените" да победят Нюкасъл. Второто се случи, но и манчестърци триумфираха, с което зарадваха феновете си на собствения "Етихад". След последния съдийски сигнал зрителите на по-близките до терена редове нахлуха на полето и се радваха заедно с футболистите.

Головете за шампиона на Англия вкараха Самир Насри в 39-ата и Венсан Компани в началото на второто полувреме. Сити можеше да вкара още на Уест Хям, но и тези две попадения се оказаха достатъчни за първото място.

В същото време пък Ливърпул трябваше да играе за феновете си. Автогол на Мартин Шкъртел в 20-ата минута и първото попадение на Сити след още толкова смълчаха тотално "Анфилд". Затова след почивката играчите на Брендън Роджърс имаха само един вариант - да стигнат до победата заради публиката. И го сториха с идентични голове в рамките на около две минути след центрирания на капитана Стивън Джерард.

Първо Даниел Агер в 63-ата засече на втора греда центриране от фаул, а две по-късно и Даниел Стъридж стори същото. Преди подновяването на играта Шола Амеоби бе изгонен с два последователни картона. Нещо, което не оказа никакво влияние за промяна на крайното 2:1. Дори в 87-ата гостите останаха с 9 човека. Влезлият малко преди това като резерва Пол Дъмет получи директен червен картон за грубо и умишлено влизане в краката на Луис Суарес.