Манчестър Сити си отмъсти на Челси за домакинската загуба с 0:1 от Челси във Висшата лига преди две седмици и се наложи с 2:0 над “сините” и се класира за 1/4-финалите на ФА Къп.

Тимът на Мануел Пелегрини доминираше в мача и още в началото демонстрира желанието си за реванш. Стеван Йоветич удари треда преди да даде аванс на “гражданите” в 16-ата минута след хубава атака на Манчестър Сити.

Френският национал Самир Насри ознаменува завръщането си в игра след лечение на контузия и гарантира победата на домакините с попадението си в 67-ата минута. Той се разписа след двойно подаване с Давид Силва.

Сега на Манчестър Сити предстои мач в Шампионската лига. Във вторник “гражданите” приемат Барселона в първи 1/8-финален двубой от турнира.

Манчестър Сити – Челси 2:0
1:0 Стеван Йоветич (16), 2:0 Самир Насри (67)