Манчестър Сити разби европейския клубен шампион Реал (Мадрид) с 4:1 в контрола, която се игра в Лос Анджелис (САЩ) и бе част от приятелския турнир International Champions Cup.

През първото полувреме двата тима не успяха да реализират нито едно от създадените голови положения и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В началото на втората част аржентинският защитник Николас Отаменди (52) даде начало на головата фиеста във вратата на Реал. Рахим Стърлинг (59) удвои аванса на "гражданите" след асистенция на Кевин де Бройне, който подаде и за гола на бранителя Джон Стоунс (67).

Испанският халф Брахим Диас (67) направи разликата още по-сериозна след подаване на Патрик Робъртс, а в самия край Оскар Родригес (90) получи пас от Маркос Йоренте вкара много красив почетен гол за „кралския” клуб, който и в тази среща бе без голмайстора си Кристиано Роналдо, получил по-голяма почивка след участието си с Португалия на Купата на конфедерациите в Русия.

Манчестър Сити - Реал (Мадрид) 4:1
1:0 Николас Отаменди (52), 2:0 Рахим Стърлинг (59), 3:0 Джон Стоунс (67), 4:0 Брахим Диас (67), 4:1 Оскар Родригес (90)