Манчестър Сити започна по конфузен начин серията си от контроли по време на предсезонната подготовка.
Шампионът на Англия падна изненадващо от Ал Хилал (Саудитска Арабия) с 0:1 в Инсбрук. Единственото попадение вкара Наваф Алабед в 69-ата минута.

Мениджърът на Сити Роберто Манчини заложи на два различни състава във всяко от полувремената. Преди почивката на терена бяха някои от звездите като Венсан Компани, Карлос Тевес и Александър Коларов. През второто полувреме в игра се появиха голяма част от резервите и юноши на клуба.

Общо 24 футболисти взеха участие в мача, но сред тях не бе българският суперталант Серафим Михайлов, който също е с тима на лагера в Австрия. 17-годишният ром от Столипиново се надява да влезе в някоя от следващите контроли на Манчестър Сити на австрийска земя. Първо “гражданите” срещат германския втородивизионен Динамо (Дрезден) във вторник, а после играят и срещу Бешикташ в петък.