ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Манчестър Сити победи категорично лидера Арсенал с 4:1 в двубой от 33-ия кръг на шампионата и намали аванса на съперника на върха на две точки.

"Гражданите" откриха резултата още в седмата минута след прецизен удар на Кевин де Бройне в близкия ъгъл (1:0).

Белгиецът можеше да се превърне в герой за тима си в 26-ата минута след извеждащ пас от Холанд, но загуби топката пред наказателното поле и пропусна да нанесе втори точен удар в срещата.

Минута по-късно Холанд бе на стрелкова позиция и шутира от няколко метра, но Рамсдейл спаси.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Първото по-опасно положение за Арсенал дойде в 35-ата минута, в която Томас Партей отправи силен удар, но топката премина покрай вратата. Минута по-късно напрежението се пренесе пред вратата на лондончани, а Ерлинг Холанд остана на сантиметри от това да се разпише.

Вратарят на Арсенал трябваше да спасява още един опасен удар на норвежеца в 41-ата минута, когато спря топката в долния си ляв ъгъл.

В самия край на първата част Джон Стоунс се разписа с глава за 2:0. Попадението му първоначално бе отменено заради засада, но след ВАР, реферът промени решението си.

По-малко от десет минути след почивката Ерлинг Холанд направи поредния си пропуск, оставайки очи в очи с Рамсдейл, но вратарят се справи.

Не така обаче стояха нещата в 54-ата минута, в която Де Бройне отне топката в средата на терена, комбинира с Холанд, той му върна и белгиецът се разписа за 3:0.

Арсенал стигна до почетен гол в 86-ата минута, дело на Роб Холдинг, разписал се за 3:1. В добавеното време на двубоя Ерлинг Холанд се разписа за крайното 4:1.

Арсенал остава начело в класирането със 75 точки, на две пред Манчестър Сити, но и с два мача повече.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - АРСЕНАЛ 4:1
1:0 Кевин де Бройне (7'), 2:0 Джон Стоунс (45+1'), 3:0 Кевин де Бройне (54'), 3:1 Роб Холдинг (86'), 4:1 Ерлинг Холанд (90+5')

Манчестър СитиМАНЧЕСТЪР СИТИ: 31. Едерсон - 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканджи - 5. Джон Стоунс, 16. Родри - 20. Бернардо Силва, 17. Кевин Де Бройне, 8. Илкай Гюндоган (к), 10. Джак Грийлиш - 9. Ерлинг Халанд
Резерви: 18. Щефан Ортега (вр), 82. Рико Люис, 21. Серхио Гомес, 14. Аймерик Лапорт, 4. Калвин Филипс, 80. Кол Палмър, 19. Хулиан Алварес, 26. Рияд Марез, 47. Фил Фодън
Мениджър: Хосеп Гуардиола

АрсеналАРСЕНАЛ: 1. Аарън Рамсдейл - 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел Магаляеш, 16. Роб Холдинг, 4. Бенджамин Уайт - 34. Гранит Джака, 5. Томас Партей, 8. Мартин Йодегор (к) - 11. Габриел Мартинели, 9. Габриел Жезус, 7. Букайо Сака
Резерви: 30. Мат Търнър (вр), 15. Якуб Кивиор, 3. Киърън Тиърни, 10. Емил Смит Роу, 20. Жоржиньо, 21. Фабио Виейра, 24. Рийс Нелсън, 19. Леандро Тросар, 14. Едуард Нкетия
Мениджър: Микел Артета

Главен съдия: Майкъл Оливър
Стадион: „Етихад“, Манчестър