Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Манчестър Сити продължи със силното представяне от миналия сезон и не остави шанс на Арсенал, след като го победи като гост с 2:0.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

"Гражданите" поведоха в резултата в 14-ата минута, когато се разписа Рахийм Стърлинг след прекрасен самостоятелен пробив, завършил с шут в мрежата на Петър Чех.

В 42-ата минута Риад Марез бе близо до второ попадение за Манчестър Сити, но шутът му мина на сантиметри от лявата греда на Арсенал.

Александър Лаказет можеше да изравни резултата в 56-ата минута, но прецизният му удар мина встрани от вратата на "гражданите".

Така се стигна до 64-ата минута, когато Бенжамен Менди намери своя бивш съотборник и в Монако Бернардо Силва, който от своя страна отбеляза хубав гол в горния ляв ъгъл на Чех, правейки 2:0.

До края Арсенал опита да се върне в срещата, но не стигна до по-сериозни положения, а Манчестър Сити заслужено записа първа победа през сезона и продължи по шампионски, както през изминалия сезон.