Манчестър Сити разби като домакин Арсенал с 4:2 в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. Нападателят на национални ни отбор Мартин Петров влезе като резерва в състава на “гражданите” в последните 15-ина минути, като това бе първата му поява в отбора от началото на сезона. Марто дори имаше шанс да се разпише в 89 минута след хубав индивидуален пробив, но ударът му мина покрай лявата греда на Алмуния.

През първото полувреме вратарят на Арсенал Алмуния си отбеляза автогол, а през втората част Белами, Адеабайор и Шон-Райт Филипс се разписаха за "небесносините", докато Ван Перси и Томаш Росицки направиха загубата на Арсенал по-почетна.

Ливърпул отвя с 4:0 новака Бърнли пред собствена публика нa "Анфийлд". Невероятен мач с екипа на мърсисайдци изнесе израелският национал Йоси Бенаюн, който вкара хеттрик, асистира и за четвъртото попадение, а още един негов гол бе отменен заради засада.

В 27-ата минута Бенаюн с отличен рейд премина двама бранители на противника и след пас на Глен Джонсън прати топката в мрежата зад Йенсен. В 41-ата минута след удар на Бенаюн и неумело избита топка от стража на домакините Дирк Каут удвои преднината на Ливърпул и успокои своя тим.

В 61-ата минута домакините организираха поредната си атака, Джерард подаде на останалия на празна врата Йоси Бенаюн, който направи 3:0.

В 82-ата минута Воронин изведе Бенаюн зад защитата и той спокойно оформи хеттрика си за крайното 4:0 в полза на Ливърпул./БЛИЦ

Висша лига, 5 кръг
Днес от 17:00 часа
Блекбърн – Уулвърхемптън 3:1
1:0 Диуф (19), 2:0 Живе (56), 3:0 Дън (64), 3:1 Майерхофер (88)
Ливърпул – Бърнли 4:0
1:0 Бенаюн (27), 2:0 Каит (41), 3:0 Бенаюн (61), 4:0 Бенаюн (82)
Манчестър Сити – Арсенал 4:2
1:0 Алмуния (20-авт), 1:1 Ван Перси (62), 2:1 Белами (74), 3:1 Адебайор (80), 4:1 Шон Райт Филипс (84), 4:2 Росицки (88)
Портсмут – Болтън 2:3
0:1 Коен (13), 1:1 Кабул (25), 1:2 Тейлър (41-д), 2:2 Боатенг (63), 2:3 Кейхил (89)
Сток Сити – Челси 1:2
1:0 Файе (32), 1:1 Дрогба (45), 1:2 Малуда (90)
Съндърланд – Хъл Сити 4:1
1:0 Дарън Бент (13-д), 1:1 Зайат (44), 2:1 Рийд (49), 3:1 Дарън Бент (66), 4:1 Зайат (75-авт)

Бирмингам Сити – Астън Вила
Баланс: 106 мача, 36 победи за Бирмингам Сити, 27 равенства, 43 победи за Астън Вила

18:15 часа Фулъм – Евертън