Манчестър Сити спря серията си от три поредни загуби и в мач от 29 кръг се наложи с 4:0 над Астън Вила. По този начин „гражданите“ запазиха шансове в битката за титлата и вече са на две точки от третия Арсенал.

„Виланите“ се държаха до 48-ата минута, когато Яя Туре се разписа при асистенция на Давид Силва. Две минути по-късно Серхио Агуеро удвои, наказвайки грешка на Майка Ричардс.

Аржентинецът вкара втория си гол в мача в 60-ата минута, а шест минути след това резервата Рахийм Стърлинг вкара четвъртия гол в мача.

В 73-ата минута Серхио Агуеро пропусна шанса да вкара хеттрик, след като не успя да се разпише от дузпа, отсъдена за фаул срещу Ихеаначо.

Така Манчестър Сити събра 50 точки и вече е на седем точки от лидера Лестър, който по-късно днес играе с Уотфорд. След четвъртата си поредна загуба Астън Вила остава на последното място с 16 точки, на осем от предпоследния Нюкасъл.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!