Манчестър Сити победи Интер с 3:0 в контрола, която беше финал на приятелския турнир “Дъблин Суперкъп”. Мениджърът на “гражданите” Роберто Манчини и Марио Балотели се изправиха с екипа на Сити срещу бившия си отбор Интер. Головете за английския тим реализираха Марио Балотели, Един Джеко и Адам Джонсън.

Още преди почивката Манчестър Сити можеше да поведе в резултата, след като Един Джеко простреля Жулио Сезар след центриране на Коларов, но попадението беше отменено заради засада на бранителя. В последните секунди на полувремето “гражданите” откриха резултата, след като Марио Балотели с глава наказа бившия си клуб след центриране от корнер.

В първата минута на втората част Давид Силва навърза отбраната на Интер и центрира към Един Джеко, който удвои преднината на Сити. В 90-ата минута влезлият като резерва Адам Джонсън оформи крайното 3:0 в полза на Манчестър Сити.

Манчестър Сити - Интер 3:0
1:0 Марио Балотели (45), 2:0 Един Джеко (46), 3:0 Адам Джонсън (90)