Манчестър Сити записа убедителна победа с 5:0 над Арсенал в мач от третия кръг на Висшата лига, след като Феран Торес вкара два гола. По този начин уволнението на мениджър на „артилеристите“ Микел Артета изглежда все по-сигурно, тъй като тимът му е с три загуби от старта на сезона и без отбелязан гол.

Лондончани завършиха мача с човек по-малко, след като Гранит Джака беше изгонен още в 35-ата минута. В същото време Манчестър Сити изравни рекорд на Висшата лига. „Гражданите“ станаха едва третият отбор в историята на шампионата, вкарал 10 гола в първите си два домакински мача през сезона. Само преди седмица тимът на Пеп Гуардиола победи Норич с 5:0. Единствените два други отбора, записвали такъв домакински старт на сезон са Арсенал (2010-11) и Манчестър Юнайтед (2011-12).

Winbet - победата е емоция! (18+)

Илкай Гюндоган откри резултата още в седмата минута след асистенция на Габриел Жезус, а пет по-късно Феран Торес откри головата си сметка в мача. Десет минути преди почивката Гранит Джака получи директен червен картон заради опасно влизане в краката на Жоао Кансело.

В 43-ата минута Габриел Жезус направи класическа преднината на Манчестър Сити на полувремето, а асистенцията беше на Джак Грийлиш. Седем минути след почивката Родри покачи на 4:0, след като се разписа с прекрасен удар от границата на наказателното поле. В 84-ата минута Феран Торес вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

Победата временно качи Манчестър Сити на първото място в класирането с актив от шест точки. Арсенал е на последната 20-а позиция без точков актив и голова разлика 0:9.