Манчестър Сити взе драматична победа с 3:2 над Тотнъм в мач от 22 кръг на Висшата лига. Срещата се разви изключително драматично, като двата тима си размениха по два гола в рамките на 9 минути, а победата на “гражданите” дойде от дузпа в добавеното време.

Самир Насри откри резултата в 56-ата минута, след като получи извеждащ пас от Давид Силва през центъра на защитата на Тотнъм. Джолиън Лескът удвои три минути по-късно след подаване на Един Джеко с глава.

Джърмейн Дефоу върна едно попадение за гостите в 60-ата минута, когато получи подаване зад гърба на защитата на Манчестър Сити. Пет минути след това Гарет Бейл изравни с техничен удар от границата на наказателното поле.

В края на мача Тотнъм можеше да стигне до трети гол. Гарет Бейл навлезе в наказателното поле и с пас по-земя потърси Джърмейн Дефоу. Подаването се оказа по-дълго, Дефоу трудно стигна до топката и я прати от външната страна на гредата.

В четвъртата минута на добавеното време Ледли Кинг събори Марио Балотели в наказателното поле и италианският нападател, появил се на терена в 65-ата минута на мястото на Един Джеко, бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

По този начин Манчестър Сити записа 16-ата си поредна домакинска победа във Висшата лига (11-а от началото на сезона). “Гражданите” записаха два успеха над Тотнъм в рамките на един шампионат за първи път от 20 г.

Победа № 200 за Сити във Висшата лига утвърди тима на Роберто Манчини на върха на класирането. А Хари Реднап записа своята 22-а загуба от 26 гостувания в Манчестър в английския елит.

Евертън - Блекбърн 1:1
1:0 Тим Кейхил (25), 1:1 Дейвид Гудуили (72)
21.01.12
17:00 ч.
Фулъм - Нюкасъл 5:2
0:1 Дани Гътри (32), 1:1 Дани Мърфи (52-дузпа), 2:1 Клинт Демпси (59), 3:1 Клинт Демпси (65), 4:1 Боби Замора (68-дузпа), 4:2 Хатем Бен Арфа (85), 5:2 Клинт Демпси (89)
21.01.12
17:00 ч.
КПР - Уигън 3:1
1:0 Хейдар Хелгусон (33-дузпа), 2:0 Акош Бусаки (45), 2:1 Уго Родалега (66), 3:1 Томи Смит (81)
21.01.12
17:00 ч.
Сток Сити - Уест Бромич 1:2
0:1 Джеймс Морисън (35), 1:1 Камерън Джером (86), 1:2 Греъм Доранс (90)
21.01.12
17:00 ч.
Съндърланд - Суонзи 2:0
1:0 Стефан Сесеньон (14), 2:0 Крейг Гарднър (85)
21.01.12
17:00 ч.
Уулвърхемптън - Астън Вила 2:3
0:1 Дарън Бент (11-дузпа), 1:1 Майкъл Кайтли (21), 2:1 Дейвид Едуардс (31), 2:2 Роби Кийн (51), 2:3 Роби Кийн (85)
21.01.12
19:30 ч.
Болтън - Ливърпул 3:1
1:0 Марк Дейвис (4), 2:0 Найджъл Рио-Кокър (29), 2:1 Крейг Белами (37), 3:1 Гретар Стейнсон (50)
22.01.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Тотнъм 3:2
1:0 Самир Насри (56), 2:0 Джолиън Лескът (59), 2:1 Джърмейн Дефоу (60), 2:2 Гарет Бейл (65), 3:2 Марио Балотели (90+4-дузпа)