Манчестър Сити не успя да победи предпоследния в класирането в мач от 19 кръг на Висшата лига. „Гражданите“ направиха 2:2 с Бърнли, въпреки че имаха два гола аванс след първото полувреме.

Давид Силва даде аванс на домакините в 23-ата минута, след като получи топката в наказателното поле от Хесус Навас. Десет минути по-късно Фернандиньо удвои с удар от дъгата на наказателното поле.

Джордж Бойд върна едно попадение за гостите в самото начало на втората част, когато продължи към вратата удар на Дани Ингс. Попадението беше зачетено, въпреки че Бойд беше в засада.

Девет минути преди края Ашли Барнс се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и прати топката във вратата на Джо Харт.

По този начин Бърнли спря серията на Манчестър Сити от девет поредни победи. „Гражданите“ спечелиха 20 от последните си 22 домакински мача срещу новаци във Висшата лига, като и двете изключения са срещу Бърнли – две равенства.

С това равенство „гражданите“ не успяха да се възползват от ремито на Челси срещу Саутхемптън и разликата между двата тима на върха на класирането се запази три точки в полза на „сините“.

Манчестър Сити – Бърнли 2:2
1:0 Давид Силва (23), 2:0 Фернандиньо (33), 2:1 Джордж Бойд (47), 2:2 Ашли Барнс (81)