Манчестър Сити потвърди амбициите си шампионската титла, след като победи Уест Хям с 3:1 в мач от 17 кръг на Висшата лига и се изравни по точки с лидера Арсенал.

“Гражданите” откриха резултата след половин час игра, след като Яя Туре стреля покрай Робърн Грийн след асистенция на Гарет Бари.

20 минути преди грая Манчестър Сити удвои аванса си, когато при удар на Яя Туре топката се удари в гредата и гърба на Грийн, за да влезе във вратата.

Резервата Адам Джонсън преодоля втараря на “чуковете” в 81-ата минута за третия гол на гостите, а Джеймс Томкинс вкара почетното попадение за Уест Хям в самия край на мача.

Бившият футболист на ЦСКА Елиот Гранден игра 80 минути за Блекпул при победата с 1:0 като гост на Сток Сити. Дъдли Кембъл вкара единствения гол в мача малко след почивката. Това бе четвъртата победа на Блекпул като гост от началото на сезона.

Фулъм направи 10-ото си равенство през този шампионат. “Котиджърс” направиха домакинско 0:0 със Съндърланд и останаха замесени в битката за оцеляване./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 17 КРЪГ
От 11 декември (събота)
Астън Вила – Уест Бромич 2:1
1:0 Стюърт Даунинг (25), 2:0 Емил Хески (80), 2:1 Пол Шарнър (90)

Евертън – Уигън 0:0

0:1 Дъдли Кембъл (48)

0:1 Яя Туре (30), 0:2 Робърт Грийн (73-автогол), 0:3 Адам Джонсън (81), 1:3 Джеймс Томкинс (89)

Уулвърхемптън - Бирмингам Нова Спорт
Баланс: 118 мача, 55 победи за Уулвърхемптън, 27 равенства, 36 победи за Бирмингам

На 12 декември (неделя) от 18:00 часа
Тотнъм – Челси Диема
Баланс: 124 мача, 43 победи за Тотнъм, 29 равенства, 52 победи за Челси

На 13 декември (понеделник) от 22:00 часа
Манчестър Юнайтед – Арсенал Нова Спорт
Баланс: 182 мача, 74 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 66 победи за Арсенал

* Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.